کوچه

نگاهی به وب، اینترنت و زندگی روزمره

تبدیل آنلاین فایل ها

این روز ها شما می توایند تقریبا هر کاری را آفلاین انجام می داید بصورت آنلاین و حتی با کیفیت بهتر انجام بدهید.

YouconvertIt یک سرویس مبتنی بر وب آنلاین تیدیل فایل است. همانند  Zamzar، این سایت به شما این امکان را می دهد تا فایل های صوتی، ویدئویی، تصویری و غیره خود را آپلود کنید و آنها را از فرمت اصلی شان به یک فرمت دیگر تبدیل کنید. برای انجام تبدیل کافیست تا مسیر فایل مورد نظر در کامپیوتر تان را وارد کنید و فرمت مورد نظر را نیز از لیست فرمت های موجود انتخاب کنید. پس از ساخته شدن فایل جدید ایمیلی به شما می رسد ک لینک دانلود  فایل در آن قرار دارد(در هنگام انجام مراحل تبدیل فرمت می بایست ایمیل خود را نیز وارد کنید.)

یکی از ویژگی های این سایت نسبت به Zamzar نداشتن محدودیت سایز فایل انتخابی است (هر چند ممکن است با زیاد شدن ترافیک سایت این قضیه تغییر کند). ویژگی دیگر YouconvertIt نبود تبلیغات آزار دهنده در آن است که البته قرار است بزودی در این سایت نیز آگهی قرار گیرد تا بتواند مخارج خود را تامین کند.

به هر حال این سرویس در حال حاضر بسیار سریع و قابل اطمینان است. البته هنوز هم اگر می خواهد کنترل بیشتری درباره تبدیل فایل هایتان داشته باشید، نرم افزار های دسکتاپی گزینه های قابل اعتماد تری هستند. البته اگر بخواهید مثلا یک فایل Html را به یک فایل متنی تبدیل کنید مشکل خاصی بوجود نخواهد آمد. اما اگر بخواهید یک فایل WAV را به یک فایل MP3 تبدیل کنید و یا یک فایل MPEG-2 را به فایل  MP4 تبدیل کنید، مبدل این سایت از شما درباره کمیت سایز/کیفیت این فایل سئوالی نمی کند و به شما کنترلی در این زمینه ارائه نمی کند. به هر حال استفاده از این سایت به شما برای تبدیل فایل های ساده تر مثل Html و یا زمانی که هیچ برنامه مبدل فایل دسکتاپی ندارید توصیه می شود، اما بهتر است برای تبدیل فایل های بزرگ مولتی مدیا از نرم افزار قدرتمند دسکتاپی استفاده کنید.

منبع: Downloadsquad

+ نوشته شده در  جمعه ۳۰ شهریور۱۳۸۶ساعت 4:54  توسط امیر   | 

کوچه 100

این کوچه ۱۰۰ است. دو ماه پس از شروع دوباره آن در بلاگفا و در آستانه سه سالگی. تو اولین پست کوچه گفتم برای صدمین پست کوچه یک جشن کوچک برگزار کنیم. به همین خاطر در ادامه این پست لینک چند تا از نوشته های خوب رو که کمتر دیده شدن و زود پایین رفتند رو می گذارم. این دفعه یادم باشه برای کوچه ۱۰۰۰ جشن بگیریم.

100 سایت برتر از لحاظ حضور در نتایج موتور های جستجو

تیتر دزد

اعترافات یک گوگل نویس سابق

چند فنجان دیگر تا پایان عمرتان باقیست؟

اسکن کردن آنلاین فایل ها برای تشخیص ویروس ها

تور دوچرخه سواران برهنه در سراسر جهان

نرم افزاری ساده، کوچک و سریع برای فایل های PDF

نسخه جدید مرورگر ماکستون (ورژن 2)

سه سال زندان به خاطر ساختن بمب گوگلی

خاموش شدن خودکار کامپیوتر پس از تمام شدن دانلود به کمک پلاگین فایرفاکس

گوگل به شما می گوید ساعت چند است؟

Windows Live Translator Beta، مترجم آنلاین مایکروسافت

ویدئو پدیا - ویدئو های 5 دقیقه ای برای آموزش هر چیزی به شما

مجروح شدن زن هندی به خاطر انفجار باتری موبایل نوکیا

بلاگر 8 ساله شد + تصویر اولین روز تولد بلاگر

نرم افزاری برای خواندن اطلاعات CD ها و DVD های خراب

مقابله با فایرفاکس به خاطر بستن پنجره های تبلیغاتی

 
 
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۸ شهریور۱۳۸۶ساعت 17:46  توسط امیر   | 

استفاده از اخبار، مقالات و آرشیو نیویورک تایمز رایگان شد

از نیمه شب ۱۷ سپتامبر امسال، سرویس پولی دسترسی کاربران این سایت به اخبار و آرشیو آن متوقف شد و از امروز کاربران می توانند نسخه اینترنتی این روزنامه ۱۴۶ ساله را بطور رایگان و شبیه بسیاری از سایت های روزنامه های دیگر مشاهده کنند. نیویورک تایمز از دو سال قبل سرویس پولی دسترسی کابران به اخبار و آرشیو خود را راه اندازی کرد که هزینه شارژ سالانه آن ۴۹.۹۵ دلار و هزینه شارژ ماهیانه آن ۷.۹۵ دلار بود. تعداد مشترکان این روزنامه در این دو سال ۲۲۷۰۰۰ نفر و سود سالانه این کار بیش از ۱۰ میلیون دلار بود.

اما منسوخ شدن شیوه اشتراک نسخه های اینترنتی روزنامه ها و نارضایتی اکثریت کاربران اینترنتی که هیچ دلیلی نمی بینند برای خواندن یک تکه از خبر از این سایت - مثلا با ارجاع از موتور جستجو - هزینه اشتراک بدهند باعث شد تا نیویورک تایمز از خیر درآمد ۱۰ میلیون دلاری سالانه خود بگذرد و با باز کردن دسترسی کاربران به آرشیو باعث افزایش قابل توجه ترافیک سایت خود شود تا از این طریق و افزایش شمار بازدید کنندگان هم درآمد از دست رفته اش را جبران کند و هم رضایت اکثریت کاربران را بدست آورد.

پیش بینی می شود با باز شدن آرشیو نیویورک تایمز شمار بازدید کنندگان آن بطور قابل توجهی افزایش یابد و درآمد تبلیغاتی آن هم افزایش یابد. به نظر می رسد این اقدام جسورانه نیویورک تایمر به معنای پایان تاریخ مصرف ارائه محتوای وب بصورت اشتراکی و با دریافت پول باشد. اکنون وال استريت ژورنال مهم ترین روزنامه  ای است که محتوای اینترنتی خود را بصورت پولی در اختیار کاربران می گذارد.

مرتبط: توضیحات نیویورک تایمز

منبع: Downloadsquad

+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۷ شهریور۱۳۸۶ساعت 18:53  توسط امیر   | 

حمله ویروس 13 ساله به کامپیوتر های مدرن با سیستم عامل ویستا

کامپیوتر هایی که ۱۳ سال قبل توسط ویروس Stoned.Angelina  آلوده شده بودند، نسبت به کامپیوتر های امروزی و سیستم عامل های فعلی بسیار ساده تر و ابتدایی بودند. حالا پس از ۱۳ سال باز هم این ویروس فعال شده است و حالا کامپیوتر های مدرن امروزی را که سیستم عامل پیشرفته ای مثل ویستا بر روی آن نصب است را مورد هدف قرار داده است و تابحال بیش از یک میلیون کامپیوتر قربانی این ویروس ۱۳ ساله شده اند که از سال ۲۰۰۱ به این طرف هیچ گزارشی منوط به حمله ویروسی از سوی آن گزارش نشده  است. این ویروس برای اولین بار در سال ۱۹۹۴ گزارش شده بود.

اگر در کامپیوتر شما نرم افزار آنتی ویروس BullGuard نصب شده باشد، در صورت آلوده شدن سیستم شما به این ویروس، قادر به شناسایی آن است. اما چون این ویروس، در بوت سکتور می نشیند، BullGuard  قادر به حل این مشکل بدون دخالت شما نیست.

البته این ویروس آنقدر ها هم خطرناک نیست و در حال حاضر به کمک ابزار ارائه شده توسط ‌BullGuard می توایند به سادگی بوت سکتور خود را از شر این ویروس خلاص کنید.

منبع: Downloadsquad

 

+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۷ شهریور۱۳۸۶ساعت 15:30  توسط امیر   | 

خبر فیل تر شدن گوگل در وبلاگ معروف Blogoscoped

وبلاگ معروف Blogoscoped که یکی از مطرح ترین و پرخواننده ترین وبلاگ های IT در جهان است که در آخرین پست خود به ماجرای فیل تر شدن گوگل در ایران پرداخته است و با قرار دادن تصاویر زیر در وبلاگ خود از خوانندگان خواسته است که این خبر را تایید یا تکذیب کنند.  این وبلاگ برای گواه خبر خود به وبلاگ انگلیسی jadi لینک داده  است.

در ضمن در دو پی نوشت این پست به خبر رسمی فیل تر شدن گوگل از خبرگزاری مهر و خبر رسمی برداشته شدن فیل تر آن از طریق خبرگزاری فارس اشاره شده است.

مرتبط: تایید فیل تر شدن گوگل توسط حجت الاسلام شهریاری (مهر)

          خبر رفع فیل تر گوگل و اعلام رخ دادن اشتباه (فارس)

+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۶ شهریور۱۳۸۶ساعت 18:39  توسط امیر   | 

بلاگفا باز شده است؟

دیروز سایت بلاگفا مثل گوگل و پی سی دانلود فیلتر شده بود. ظاهرا اکثر ISP ها فیل تر کرده بودند غیر از یکی دو تا مثل شاتل. فیل تر گوگل که رسما اعلام شد برطرف شده . حالا آهای جماعت بلاگفا هم باز شده یا نه؟ دیشب میگن مخابرات توهم زده بوده. تو رو خدا بلاگفا رو آزاد کنید دپرس شدیم بابا.
+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۶ شهریور۱۳۸۶ساعت 14:0  توسط امیر   | 

تعداد مقالات انگلیسی نوشته شده در ویکی پدیا از مزر دو میلیون گذشت

 هفته قبل و دهم سپتامبر یک روز ویژه برای ویکی پدیا بود، زیرا تعدا مقالات انگلیسی ثبت شده در این سایت از رمز دو میلیون گذشت. مقاله دو میلیون متلعق به یک کاربر اسپانیایی و درباره یک برنامه تلویزیونی به نام El Hormiguero در اسپانیا بود.

در حال حاضر بیش از ۸ میلیون مقاله در همه زبان ها در ویکی پدیا قرار دارد. بعد از ویکی پدیا انگلیسی، ورژن های فرانسوی و آلمانی آن با بیش از نیم میلیون مقاله در رده های بعد قرار دارند. 9 زبان دیگر دارای بیش از 100000 مقاله هستند. ویکی به زبان های بسیار ناشناخته ای همچون هوسای آفریقای جنوبی نیز منتشر شده است. در حال حاضر تعداد زبان های پشتیبانی شده 250 زبان است که در صورت فعالیت گسترده همه کاربران با یک حجم وحشتناک از اطلاعات روبرو خواهیم شد.

سایت ویکی پدیا از ۲۰۰۱ شروع به کار کرده و در عرض ۶ سال تعداد مقالات انگلیسی زبان آن از مرز ۲ میلیون رد شده است، شما حدس می زنید با توجه به گشترش روزافزون کاربران اینترنت چند وقت باید منتظر باشیم تا مقاله ۳ میلیون ارسال شود ?

ویکی پدیا ششمین سایت پربیننده دنیا بعد از گوگل، مایکروسافت، یاهو، Time Warner و ebay است. از سال 2001 تا به حال بیش از100 هزار کاربر ثبت شده و فعال سایت با انتشار و ویرایش حداقل ده مقاله به گشترش ویکی پدیا کمک کرده اند.

پ.ن : تعداد مقالات فارسی ویکی پدیا در حال حاضر ۲۵۰۱۴ تا است. در ضمن زبان فارسی همراه با زبان های عربی، یونانی، صربی و ... با داشتن بیش از ۱۰۰۰۰ مقاله در بین زبان های موجود در ویکی پدیا در دسته دوم قرار دارد. دسته اول همان زبان های با بیش از۱۰۰۰۰۰ مقاله هستند. (به فرموده و درخواست شاهین عزیز)

منبع: InformationWeek

+ نوشته شده در  شنبه ۲۴ شهریور۱۳۸۶ساعت 14:37  توسط امیر   | 

یک لوگوی خوشمزه گوگلی برای نویسنده کودکان

رود دال یک رمان نویس و نویسنده داستان کوتاه بود که بیشتر آثار برجسته وی در ژانر کودکان قرار داست. او متولد ۱۳ سپتامبر ۱۹۱۶ بود که در ۲۳ نوامبر ۱۹۹۰ چشم از جهان فروبست. در تصویر لوگوی مناسبتی گوگل برای سالروز تولد رود دال نویسنده مشهور ولزی را می بینید. فعالیت گسترده دال در عرصه کودکان باعث شده چنین لوگویی جذابی به مناسبت سالروز تولدش در گئگل قرار بگیرد.

رود دال و پاتریشیا نیل

مرتبط: دال در ویکی پدیا      جستجوی گوگل

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۲ شهریور۱۳۸۶ساعت 16:44  توسط امیر   | 

چه بر سرمان می آید ...

فرزاد حسنی ممنوع التصویر می شود، ساعات کار ادارات کم می شود، لایحه حمایت از حقوق خانواده و چند همسری تصویب می شود، سردار در تلویزیون خلیج فارس را عربی می کند، موج اعدام های علنی زیاد می شود، رئیس جمهور تضمین می کند چون مهندس است جنگ نمی شود، قرار می شود سه صفر از پول رسمی کم شود، تلویزیون به سفارش دولت تیزر منوریل پخش می کند، شهرداری تهران به فواصل کم در بزرگراه های شهر پوستر آیت ا... طالقانی نصب می کند، هلال ماه رمضان در لنگه ظهر رویت می شود ... 

به نظر شما دیگر چه بر سرمان می آید؟

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۲ شهریور۱۳۸۶ساعت 14:20  توسط امیر   | 

سه سال زندان به خاطر ساختن بمب گوگلی

بنا به نوشته "گازتا ویبورزکا" معروف ترین روزنامه چاپ لهستان، یک کاربر ۲۳ ساله این کشور به خاطر آنچه توهین به کازینسکی-رئیس جمهور لهستان- عنوان شده است با خطر ۳ سال زندان مواجه است.

ماجرا از این قرار است که این جوان یک برنامه ابتدایی با نام "موقعیت یابی وب سایت" نوشته است. نحوه کاربرد این برنامه بدین صورت است که با تایپ عبارتی در کادر جستجوی گوگل، این برنامه اجرا شده و اولین وب سایت مطابق با عبارت ورودی را در پنجره ای باز می کند.

این جوان از بد ماجرا از وب سایت رسمی آقای رئیس جمهور برای تست برنامه خود استفاده کرده بود. نکته جالب قضیه این بوده است که در صورت تایپ عبارت "Penis" -البته به زبان محلی- سایت رئیس جمهور به عنوان اولین نتیجه باز می شده است. این قضیه به مدت 2 ماه و تا ماه مارس امسال ادامه داشته است. سرانجام پلیس این کشور از طریق ردیابی IP او را دستگیر کرد.او همیشه از کامپیوتر خانگی اش استفاده می کرده است.

او از پس دستگیری مدعی شده است که قصد اهانت به رئیس جمهور را نداشته و فقط می خواسته برنامه اش را تست کند و توانایی هایش را محک بزند.

منبع: Blogscopped

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۱ شهریور۱۳۸۶ساعت 16:2  توسط امیر   | 

خاموش شدن خودکار کامپیوتر پس از تمام شدن دانلود به کمک پلاگین فایرفاکس

فرض کنید که الان ساعت ۲ نیمه شب است و هنوز ۱ ساعت از زمان دانلود فایل مورد نظرتان باقیمانده است. اما از آن طرف حسابی خوابتان گرفته است. پلاگین Auto Shutdown  یک راه حل خوب برای شما است. این پلاگین در هنگام دانلود فایل ها یک گزینه برای ShutDown شدن ویندوز پس از اتمام دانلود در اختیارتان می گذارد تا در صورت تمایل کامپیوترتان پس از انجام دادن کار مورد نظر شما خاموش شود.

منبع: Downloadsquad

دریافت پلاگین (توضیحات بیشتر در موزیلا لینک)

+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۰ شهریور۱۳۸۶ساعت 18:9  توسط امیر   | 

دو رقمی شدیم

اگه اونطور که بچه ها پیش بینی کرده باشن و ۲۸ آذر کارت بگیریم، از امروز دو رقمی شدیم یعنی کمتر از ۱۰۰ روز دیگه. البته هنوز جسارت نمی کنیم نبود بکشیم. نبود باشه برای وقتی کمتر از ۵۰ روز مونده بود.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۰ شهریور۱۳۸۶ساعت 15:16  توسط امیر   | 

گوگل به شما می گوید ساعت چند است؟

پس از مدتی غیبت، اپراتور اعلام زمان گوگل باز هم فعال شده است و از طریق کادر جستجوی گوگل می توانید زمان دقیق شهر ها و کشور های مختلف دنیا را با توجه به ساعت محلی کامپیوتر تان ببینید.

برای این کار کافیست در کادر جستجو مثلا عبارت "time in tehran" را وارد کنید و نتیجه کار ببنید. یاهو و Windows Live Search مایکروسافت هم چنین قابلیت هایی را دارند. اما به نظر می رسد گوگل نسبت به رقبا در این زمینه هم عملکرد دقیق تری دارد.

منبع: Downloadsquad

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۹ شهریور۱۳۸۶ساعت 17:20  توسط امیر   | 

Windows Live Translator Beta، مترجم آنلاین مایکروسافت

رقابت گوگل و مایکروسافت حتی به امر ترجمه هم کشیده شده است. پس از راه اندازی سرویس ترجمه گوگل Google Translate Tool، مایکروسافت هم سرویس ترجمه خود Windows Live Translator را به صورت آزمایشی منتشر کرد.

هر دو سرویس ساختار و عملکرد تقریبا مشابهی دارند و هم امکان ترجمه یک متن از یک زبان به زبان دیگر و هم امکان ترجمه یک صفحه از یک سایت را در اختیار کاربران قرار می دهند. البته فعلا زبان های پشتیبانی توسط سیستم محدود است و خبری از زبان فارسی نیست. در ضمن هر دو سرویس با استفاده از ابزار Systran طراحی شده اند.

البته در هنگام نمایش نتیجه ترجمه یک سایت، اینترفیس این دو سرویس متفاوت از هم است. با استفاده از سرویس گوگل، ترجمه انجام شده بر روی محتوای سایت مورد نظرتان بصورت تمام صفحه نمایش داه می شود. اما در سرویس مایکروسافت نتیجه ترجمه در کنار نسخه اصلی در دو ستون کنار هم قرار می گیرد و همچنین با بردن موس بر روی جملات در هر یک از دو ستون نتیجه ترجمه شده را بصورت های لایت شده در ستون کناری مشاهده خواهید کرد.

به هر حال امکان استفاده از این دو ابزار بسیار ساده است. اگر خواستید هر دو را امتحان کنید و بگویید از کدام یک بیشتر خوشتان آمده است؟

منبع:Downloadsquad

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۹ شهریور۱۳۸۶ساعت 0:9  توسط امیر   | 

دیش های ماهواره در شهر های مختلف دنیا

دیش های ماهواره هر روز بام های تعداد بیشتر از خانه های جهان را فتح می کنند. چند تصویر زیر نمایی از وجود دیش های ماهواره در چند شهر مختلف دنیا را نشان می دهد.

مونیخ

کوزوو

تهران بیروت(احتمالا)

کابل

آمستردام

راستی تا چه وقت به نظرتون قراره این قانون منع ماهواره برقرار باشه. مجلس ششم با اون همه نماینده اصلاح طلب ناموفق بود. به نظرم این همه دیش ماهواره تو همه این سال ها می تونه درس خوبی برای قانونگذاران باشه، اما ظاهرا چشم و گوششون خیلی وقته بسته شده.

منبع: DeputyDog

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۸ شهریور۱۳۸۶ساعت 18:26  توسط امیر   | 

تصاویری از برند های جعلی چینی برای فریب مشتریان

حتما تا بحال درباره کالا های چینی شنیده اید. مهتر از آن درباره اینکه چینی سعی می کنند با شبیه سازی محصولات غربی کالا های خود را در بازار کشور های متقاضی به فروش برسانند. چینی ها برای اینکه مشتریان را بهتر گول بزنند سعی می کنند تا عنوان و آرم برند ها را نیز با کمی دستکاری جعل کنند و از شکایت صاحبان برند ها هم در امان باشند. تصاویر زیر به خوبی بیانگر متقلب بودن چینی هاست:

AllStar و BallStar     آدیداس و آبسیدس      Playstation و polystatiob

   

FILA و FTZA                             نایک و نایر                سونی و سونیا

   

پوما و فوما                  پوما و پاما                              تویوتا و گیلی

   

منبع: Odde.com

+ نوشته شده در  جمعه ۱۶ شهریور۱۳۸۶ساعت 12:46  توسط امیر   | 

خلیج عربی آقای سردار

لابد تابحال این قضیه خلیج عربی گفتن سردار نیروی انتظامی در تلویزیون (پوشش بالاترین) را شنیده اید. تنها نکته ای که می خاهم در اینباره بگویم این است که  مصاحبه با آقای سردار که زنده نبوده است و ناظران پخش اخبار می توانستند مانع از پخش این خبر بشوند (پخش خبر متلاشی شدن باند فساد زنان آسیا میانه آنقدر ها هم مهم نیست)، اما معلوم نیست چه قصد و نیتی وجود داشته که حتما این عبارت "خلیج عربی" پخش شود تا آقای بابان(گوینده خبر) مجبور نشود به آن شکل مسخره خبرش را اصلاح کند و صحبت سردار را ماستمالی کند.

البته آنچه مسلم است این است که به احتمال زیاد آقای سردار فقط یک گاف زبانی داده است اما پخش این مصاحبه غیر زنده جای تاسف است. اگر کسی از اصلاح طلبان چنین سوتی داده بود الان کلی حرف و حدیث به پا شده بود و اگه روزنامه ای این سوتی را چاپ کرده بود الان به رحمت خدا رفته بود. خب به هر حال آقای سردار لابد حق داره خلیج همیشگی فارس رو عربی کنه و تلویزیون هم حرفاش رو پخش کنه.

مرتبط : خلیج فارس در رسانه ملی "خلیج عربی"شد

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۵ شهریور۱۳۸۶ساعت 16:31  توسط امیر   | 

نمایی از ساختمان شرکت های IT بزرگ در جهان

در این پست شما می توانید نمایی از ساختمان شرکت های بزرگ IT در جهان را ببینید:

منبع: Funage

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۵ شهریور۱۳۸۶ساعت 13:46  توسط امیر   | 

ویدئو پدیا - ویدئو های 5 دقیقه ای برای آموزش هر چیزی به شما

همیشه آموزش همراه با تصویر و ویدئو تاثیر بهتر و بیشتری دارد. سایت 5min.com یک سایت بسیار خوب و مفید برای آموزش تصویری مهارت های زندگی به شما است. سایتی با ویدئو های 5 دقیقه ای یا کمتر. از آموزش نحوه صحیح ماساژ شانه ها تا آموزش مهارت خاصی از ورزش بیلیارد و نحوه اضافه کردن عکس به فیس بوک

از امکانات جالب این سایت، قابلیت پخش اسلوموشن تصاویر و امکان ثابت کردن پخش تصاویر در فریم های مورد نظر است. نکته جالب وجود زیرنویس و توضیحات برای برخی از ویدئو های آپلود شده است. طبقه بندی موضوعی برای ویدئو ها و همچنین فهرست برترین کابران از لحاظ آپلود وجود دارد.

هر فردی می تواند با تبت نام در این سیستم، ویدئو های خود را که در آنها مهارتی را آموزش می دهد آپلود کنند تا افراد بیشتری در آن زمینه مهارت بدست آورند. در ضمن امکان نظر دادن و رای دادن به ویدئو ها هم وجود دارد.

مرتبط: وبلاگ 5min.com

           ویدئویی درباره اسلام

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۴ شهریور۱۳۸۶ساعت 16:10  توسط امیر   | 

اخبار چیپ،تیتر های زرد؛ انتخاب زرد می شود

سایت انتخاب در بین سایت های فارسی زبان جزو سایت های نسبتا خوب و باآبرو است و علیرغم فیل تر شدن ببینندگان زیادی هم دارد. این سایت که در اوایل فعالیت خود بیشتر اخبارش ضد اصلاح طلبان بود، مدت زیادی است که چرخش پیدا کرده و میانه رو تر شده. اما پاداش این میانه روی و انتقاد از دولت فیلترینگ آن است.

اما نکته منفی این سایت و دلیل نوشته این مطلب، اخبار چیپ و تیتر های زردی است که جدیدا تعداد آن در این سایت زیاد شده و چون چنین لینک هایی با استقبال خواننده روبرو می شود، هر روز شاهد زرد تر شدن این سایت هستیم. این لینک ها و تیتر هایشان را به عنوان مشتی از خروار ببینید:

  مرد زنده با تابوت به خانه رفت

دختران هندي به دليل كمبود زن، همسر برادرانشان مي‌شوند!

اما می خواهم درباره لینک دومی و شدت زرد بودن و جعلی بودن تیتر آن صحبت کنم. هر کس چنین تیتری را بخواند نتیجه را بخواند لابد نتیجه می گیرد در هند دختران با برادرانشان ازدواج می کنند، اما از خواندن محتوای خبر می فهمیم که در هند بر اثر کمبود زن، دختران به عقد چند مرد درمی آیند که در بیشتر مواقع هم این چند مرد برادر هستند و نه این قضیه ۱۸۰ درجه با تیتر جعلی و تحریک کننده انتخاب فرق دارد.

اخبار چیپ و بیش از حد عوامانه یک نکته منفی برای کار یک سایت خبری می تونه باشه، اما گول زدن خوانندگان و اتخاب تیتر های جعلی و وسوسه کننده نشون دهنده متقلب بودن سایت و غیرحرفه ای بودن حتی در انتشار اخبار زرد است. به خدا پربیننده بودن خوبه نه به هر قیمتی.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳ شهریور۱۳۸۶ساعت 19:30  توسط امیر   | 

ترکیب صورت چهره های معروف

در این پست شما چند تصویر می بینید از ترکیب صورت دو چهره معروف ایجاد شده اند. چند تصویر را اینجا ببنید.

بیل کلینتون و هیلاری کلینتون

هیلاری کلینتون و کاندولیزا رایس

ملکه الیزابت و التون جان

تام کروز و کتی هولمز

جسیکا سیمپسون و پاریس هیلتون

باقی تصاویر ترکیبی

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳ شهریور۱۳۸۶ساعت 16:32  توسط امیر   | 

تیری هانری 50 میلیون دلار به خاطر جدایی از همسرش خواهد پرداخت

تیری هانری، فوتبالیست سرشناس تیم ملی فرانسه و باشگاه بارسلون اسپانیا، امروز از همسر خود کلیر مری، پس از ۴ سال زندگی مشترک جدا خواهد شد. نکته جالب قضیه مقدار غرامت احتمالی است که او باید به همسرش بدهد. مری بخش زیادی از ثروت هانری را در اختیار خواهد گرفت، چیزی در حدود ۵۰ میلیون دلار(۳۵ میلیون یورو). در این صورت تیری هانری از این لحاظ در میان فوتبالیست ها رکورد دار می شود.

یکی از باارزش ترین چیز هایی که هانری در اختیار دارد، خانه بسیار مجلل ۶ اتاق خوابه او در حومه شمالی لندن است که تیری و همسرش ۴ سال در آن زندگی کرده اند. او این خانه را در سال ۲۰۰۲ با مبلغ ۵.۹۵ میلیون دلار خریده است.

همسر هانری یک مدل ۲۷ ساله انگلیسی است که مادر فرزند ۲ ساله شان نیز هست که در زمانی که در تبلیغ تلوزیونی بازی می کرده است با هانری آشنا شده است.

بنا به گفته هانری او از ماه ژوئن و کمی بعد از انتقالش به بارسلون از مری جدا شده. با این وجود او دلایل ترک آرسنال را ربطی به زندگی خانوداگی اش نمی داند و تنها به خاطر دلایل فوتبالی به دیار کاتالان ها پیوسته است.

منبع: یاهو نیوز

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۲ شهریور۱۳۸۶ساعت 16:11  توسط امیر   | 

برداشته شدن فیلتر 5 ماهه سایت یوتیوب در تایلند پس از حذف ویدئو های توهین آمیز

دولت تایلند پس از ۵ ماه فیلتر سایت یوتیوبب -اشتراک فایل های ویدئویی- بالاخره راضی شد تا فیلتر این سایت را بردارد. البته این رضایت پس از توافق با مسئولان یوتیوب برای حذف ویدئو هایی که در آنها مضامین توهین کننده به ساحت پادشاه این کشور در آنها وجود داشته است بدست آمده است.

بنا به گزارش دولت تایلند، گوگل-مالک یوتیوب - می بایست با نصب نرم افزار فیلترینگ دسترسی کاربران تایلندی به ویدئو های توهین آمیز به پادشاه ۷۹ ساله این کشور را محدود کند. توهین به پادشاه و مقم سلطنت در تایلند یکی از جرایم بسیار بزرگ و نابخشودنی است.

یوتیوب اعلام کرده بود که از ماه می و پس از توافق با مسئولان تایلندی قصد بلاک کردن دسترسی کاربران تایلندی به ویدئو های توهین آمیز را داشته است اما پیاده سازی نرم افزاری این قضیه کمی به طول کشیده است. دولت تایلند لیستی از ۱۲ کلیپ توهین آمیز درباره پادشاه را به مسئولان یوتیوب داده است که ۶ کلیپ از آنها توسط خود کاربران ارسال کننده یا به علت نقض قوانین یوتیوب حذف شده اند.

بومیبل، پادشاه تایلند، دارای طولانی ترین دوران سلطنت در جهان با بیش از ۶۰ سال پادشاهی است. یکی از متهمان ارسال ویدئو های توهین آمیز یک شهروند سوئیسی بود که به علت محتوای کلیپ خود به ۱۰ سال زندان محکوم شد. مجازاتی که برای یک خارجی در کشور تایلند بیسابقه بود. اما پادشاه از مجازت این فرد صرفنظر کرد و این فرد سوئیسی با خوش اقبلالی فقط از کشور تایلند اخراج شد و به حبس نرفت.

توافق یوتیوب با دولت تایلند در سانسور وسدئو های به اشتراک گذشته شده توسط کاربران موجب شده است تا بحث های مربوط به آزادی بین عقاید در اینترنت زیر سئوال برود. بنا به اعتقاد بسیاری از فعالان اینترنتی همکاری یتیوب با دولت تایلند در سانسور و کنترل دسترسی کاربران به ویئو های موجود موجب تقویت موضع این کشور در سانسور محتوای اینترنت برای تایلندی ها خواهد شد.چنین توافقاتی با دولت های فقط موجب وخیم تر شدن وضعیت آزادی بیان در اینترنت می شود.

راستی یوتیوب ماه هاست که در ایران فیل تر شده، تایلندی با حذف ۱۲ کلیپ راضی به برداشته شدن فیلترینگ شده اند، مقامات ایرانی فکر نمی کنم با برداشته شده ۱۲ میلیون ویئو هم راضی به حذف فیل ترینگ شوند.

منبع: یاهو نیوز

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۲ شهریور۱۳۸۶ساعت 10:37  توسط امیر   | 

مجروح شدن زن هندی به خاطر انفجار باتری موبایل نوکیا

زن حامله ای در شرق، به علت انفجار باتری موبایل نوکیا خود دچار سوختگی شد. این مشکل هنگامی بوجود آمد که چند دقیقه از گذاشتن باتری موبایل در حالت شارژ می گذشت.

شرکت نوکیا ماه گذشته در چند آگهی در روزنامه های هندی به مشتریانش درباره امکان انفجار باتری های موبایل شان در صورت گرم شدن بیش از حد هشدار داده بود. این هشدار پس از وقوع ۱۰۰ حادثه انفجار مشابه در سطح جهان اعلام شده بود.

باتری منفجر شده موبایل این خانم از سری باتری های تولید شده BL-D3 بوده است و نه از سری باتری های BL-5C که نوکیا پیشتر درباره خطرناک بودن آنها هشدار داده بود.

یک افسر پلیس از بیمارستان محل بستری این خانم در کلکته شرقی به AFP گفته است که جراحت این خانم خیلی جدی نبوده و او پس از درمان اولیه ترخیص شده است.

باتری این گوشی پس از گذشت 10 دقیقه از شارژ منفجر شده است. کیشوری ساها، 30 ساله می گوید: «من لحظاتی پس از این انفجار عصبانی و شوکه بودم، اما سپس پس از دیدن حجم آتش از محل فرار کردم.

نوکیا در واکنش به این خبر اعلام کرده است که ممکن است به این خانم غرامت داده شود. اگر مشخص شود که باتری و شارژ آن اصل بوده اند، غرامت باید پرداخت شود.

سری باتری های Bl-5C توسط کارخانه ژاپنی ماتسوشیتا تولید شده است. نوکیا به 46 میلیون مشتری خود که در فاصله بین دسامبر 2005 تا نوامبر 2006 از موبایل های دارای باتری ساخته شده توسط شرکت ماتسوشیتا استفاده می کنند در مورد بروز سانحه هشدار داده است.

منبع: یاهو نیوز

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۱ شهریور۱۳۸۶ساعت 23:56  توسط امیر   | 

تصاویر همه افرادی مشهوری که از گوگل دیدن کرده اند

چاد منگ تان، یکی از اعضای گوگل است که علاقه خاصی به عکس گرفتن با افراد مشهور دارد. او تابحال با افراد مشهوری که از مجموعه گوگل بازدید کرده اند عکس یادگاری انداخته است. برخی از آلبوم هایی که تابحال او از  عکس های یادگاریش درست کرده عبارتند از:

سیاستمداران: بیل کلینتون، کالین پاول، مادلین آبرایت، جان اوارزد، ال گور، جیمی کارتر، دالایی لاما و ...

مدیران تکنولوژی: لری و سرجی و اریک اشمیت و ...

برندگان نوبل: وانگاری ماتای، بیل شارپ، جیمز واتسون و ...

هنرمندان:رابین ویلیامز، جین فوندا و ...

مجموعه کامل

 

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۱ شهریور۱۳۸۶ساعت 15:54  توسط امیر   | 

18+ بیمه کننده پر بیننده شدن تصاویر در بالاترین

متاسفانه و شاید خوشبختانه بالاترین و یا لااقل لینک های پر ببیننده این رسانه داره تبدیل به یک لینکدونی از تصاویر خنده دار و س ک سی می شه. خب وقتی ذائقه ببینده ها هم با چنین محتوایی جوره باید چنین خوراکی هم به اون ها داد. خب با توجه به اینکه هر عکسی هم ... تر باشه هیتش بیشتره، ۱۸+ این روز ها تبدیل به برنده ترین سلاح کاربران شده است و وجود این عبارت در تیتر لینک ها می تونه بیمه کننده کلیک شدن های فراوان رو آن لینکه.

این ۱۸+ که در فرهنگ ما یه چیزی مثل زیر شکم می مونه اینقدر برای کاربران بالاترین وسوسه کننده است که وجودش برای پر بیننده شون ضروریه. ۱۵+ هم بعضی وقت ها به کار می آد، اون هم وقتی عکس های مورد نظرتون خیلی خفن نیستند و برای ببینده مشتاق پس از دیدن اون تصاویر زیاد سرخورده نشده و فحشتون نده بدرد بخوره.

به هر حال امیدوارم مدیران بالاترین برای جلوگیری از بیشتر لوث شدن قضیه هر زودتر برای یه مدت محدودی لااقل به کاربران اجازه ندهد که از این عبارت وسوسه کننده در تیتر لینک ها استفاده کنند، چون دیگه واقعا آش قضیه شور شده و یه جورایی غیر قابل تحمل به نظر می آد.

+ نوشته شده در  شنبه ۱۰ شهریور۱۳۸۶ساعت 0:54  توسط امیر   | 

پایان همکاری 27 ساله CNN و رویترز

CNN پنجشنبه هفته گذشته اعلام کرد که همکاری 27 ساله خود با خبرگزاری رویترز را بدلیل صرفه جویی در هزینه ها بزودی قطع خواهد کرد. بنابه اعلام این بنگاه خبر پراکنی، CNN دیگر نمی خواهد برای تهیه اخبار و برنامه های خود به منایع خارجی اتکا کند، کاری برای بیش از دو دهه آنرا انجام داده است. CNN می خواهد بر روی تلاش اعضای خود تمرکز کند و درآمد حاصل از این قطع ارتباط را در جهت بهبود اخبار تهیه شده توسط کارکنانش سرمایه گذاری کند.

CNN البته صراحتا اعلام کرده است که هیچگونه مشکلی با اخبار و محتوای تولید شده توسط رویترز و همچنین شیوه عملکرد و مدیریت آن نداشته است. CNN فقط می خواهد مالک انحصاری محتوایی باشد که آنرا به کاربرانش تحویل می دهد و باور دراد که مالکیت محتوا مهمترین مسئله است.

این قطع همکاری از امرزو(جمعه) آغاز شد و در رسانه های مربوط به CNN دیگر خبری از متون، تصاویر و برنامه های تلویزیونی رویترز نخواهد بود.

منبع: رویترز

+ نوشته شده در  شنبه ۱۰ شهریور۱۳۸۶ساعت 0:5  توسط امیر   | 

پایان نظر سنجی درباره قهرمان لیگ برتر - شانس اول پرسپولیس

اولین نظر سنجی درباره قهرمان لیگ برتر در این وبلاگ با خوبی و خوشی به پایان رسید و پرسپولیس با کسب نزدیک به ۵۴ درصد آرای از میان بیش از ۴۰۰ رای داده شده بخت نخست قهرمانی از دید بازدید کنندگان شد. شخصا از این نتیجه خوشحالم و امیدوارم در پایان فصل هم این پیش بینی درست از اب درآید. نکته جالب این است که رای دهندگان کمترین بخت را برای سایپا، قهرمان فصل قبل قائل بوده اند. بیش از ۴۰ نظر هم توسط رای دهندگان داده شده بود که متاسفانه برخی از نظرات دوستان استقلالی به علت توهین آمیز بودن حذف شد.

نتیجه این نظر سنجی از میان ۴۰۱ رای داده شده به شرح زیر است:

پرسپولیس          ۲۱۶ رای   ۵۳.۸۷ درصد

استقلال             ۱۱۲ رای   ۲۷.۹۳ درصد

سپاهان              ۳۵ رای    ۸.۷۳  درصد

هیچکدام             ۱۷ رای     ۴.۲۴ درصد

استقلال اهواز      ۱۲ رای     ۲.۹۹ درصد

سایپا                 ۹ رای      ۲.۲۴ درصد 

+ نوشته شده در  جمعه ۹ شهریور۱۳۸۶ساعت 21:13  توسط امیر   | 

بلاگر 8 ساله شد + تصویر اولین روز تولد بلاگر

سرویس وبلاگ نویسی گوگل، بلاگر، ۸ ساله شد. البته تاریخ دقیق تولدش ۲۳ آگوست و حدودا ۱۰ روز قبل است. بلاگر را می توان اولین سرویس جدی وبلاگ نویسی در اینترنت دانست. سال گذشته هم نسخه جدید و متحول شده بلاگر ارائه شد که آنرا می توان بزرگترین اتفاق تاریخ این سرویس دانست و باعث شد تا بلاگر همچنان در کنار رقبایی مثل وردپرس جزو انتخاب های اصلی کاربران برای وبلاگ نویسی باشد. تصویر زیر مربوط به اولین روز تولد بلاگر در سال ۱۹۹۹ است. البته آن زمان هنوز ارتباطی میان بلاگر و گوگل وجود نداشت.

لاگر در طی این سال ها پذیرای هزاران کاربر و وبلاگ ایرانی هم بوده استف اما متاسفانه فیل تر شدن بلاگر در چند ماهه اخیر باعث ریزش مخاطبان فارسی زبان شده است. برای من هم هنوز بلاگر دوست داشتنی ترین سرویس برای وبلاگ نویسی است، ایکاش اینقدر احمقانه فیل تر نشده بود.

منبع: وبلاگ بلاگر

+ نوشته شده در  جمعه ۹ شهریور۱۳۸۶ساعت 13:45  توسط امیر   | 

خواننده مرده خطری ندارد

حالا ۵ سال تمومه که از میون ما رفته با اون صدای جادویی، اون مظلومیت اجباری و اون تنهایی اسرار آمیز. تو تمام این سال ها و این روز ها حسرت از دست رفتنشو خوردیم. تو این ۵ سال بار ها از رادیو و جدیدا هم تلویزیون صداش رو شنیدیم و انگار نه انگار بیش از دو دهه بایکوت شده بود. حالا دیگه صدایش بر روی کلیپ های مربوط به ۲۲ بهمن و انتخابات قرار می گیرد، تا مردم به سحر صدایش آن کننند که می خواهند. تلویزیون هم به شکایت های همسرش برای پخش نکردن صدایش توجهی نمی کند چون خواننده مرده دیگر خطری ندارد و حتی ممکن برای افزایش ملت همیشه در صحنه مفید باشد.

امشب یکبار دیگر آلبوم های فرهاد رو گوش دادم و خیلی برام خوشایند بود. تک تک آهنگ هاش قشنگ و تکرار نشدنیه. آقای فرهاد روحت شاد.

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۸ شهریور۱۳۸۶ساعت 21:54  توسط امیر   | 

تاریخچه شرکت های معروف – این قسمت ebay

توضیح: در لینکدونی فارستک، لینک مزبوط به تاریخچه برند های معروف را دیدم. سعی می کنم در چندین قسمت تاریخچه برند های معروف را اینجا بنویسم. قسمت اول هم مربوط به تاریخچه ebay.

سایت حراجی آنلاین ebay در سوم سپتامبر 1995, توسط یک برنامه نویس ایرانی ساکن شهر سن خوزه کالیفرنیا بر روی شبکه اینترنت قرار گرفت. یک حراجی در ابتدا به عنوان بخشی از وب سایت شخصی او بود.

اولین کالای فروخته شده در این حراجی، یک اشاره گر لیزری(laser pointer) خراب بود که به قیمت 13.83  دلار آنرا خرید. امیدیار که از فروش لیزر خرابش با این قیمت شگفت زده بود با برنده مزایده تماس گرفت و از او پرسید آیا او می دانسته که این اشاره گر خراب بوده است یا نه.در نهایت تعجب برنده مزایده در پاسخ گفت که او Laser pointer های خراب را جمع آوری می کند و این آغاز حرکت موفقیت آمیز ebay بود.

این درحالیست که یک باور عمومی وجود دارد که بوجود آمدن ebay تلاشی از سوی امیدیار برای فروش رفتن آنلاین شیرینی های پخته شده توسط نامزدش بوده است. اما حقیقت این است که یک داستان جعلی است که در سال 97 از طرف مدیر روابط عمومی ebay برای جلب توجه بیشتر رسانه ها درست شده است. آدام کوهن در سال 2002 این حقیقت را در کتابش افشا کرد . ebay هم آنرا تایید کرد.

کریس آگارپوآ،  اولین کارمند استخدام شده توسط ebay بود و جف اسکول در سال 1996 به عنوان اولین مدیر ebay مشغول به کار شد. در نوامبر 1996، ebay وارد اولین معامله سه جانبه خود با شرکت Electronic Travel Auction (حراجی مسافرتی الکترونیک) شد تا از تکنولوژی بازار هوشمند برای فروش بلیط های هواپیما و سایر محصولات مزبوط به سفر استفاده کند. در سال 1997 نام این شرکت رسما از حراجی وب به ebay تغییر کرد. این سایت در ابتدا متعلق به گروه فناوری Echo Bay (شرکت مشاوره امیدیار) بود. بنابراین امیدیار ابتدا قصد داشت برای سایت خود دامین EchoBay.com را ثبت کند. اما این دامین توسط شرکت معادن Echo Bay متعلق به کارخانجات معادن طلا ثبت شده بود. بنابراین او به دنبال گزینه جدید رفت و نام خلاصه شده eBay.com را رجسیتر کرد.

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۸ شهریور۱۳۸۶ساعت 10:54  توسط امیر   | 

بهترین پست این وبلاگ

به فرموده این دوست و برای انتخاب بهترین پست برای بازی وبلاگی:

قطعا بهترین پست این وبلاگ هنوز هم متعلق به نسخه بلاگری این وبلاگ و کوچه قدیمی است. اما خوب اگه بخواهم از نوشته وبلاگم تو دوره جدید نوشتن که از اواخر تیر ماه شروع کردم و انتخاب بهترین پست هم از بین نوشته ها کار خیلی سخت و حتی غیر منطقی باشه اما جایزه بهترین پست رو تقددیم می کنم به:

اعترافات یک گوگل نویس سابق

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۷ شهریور۱۳۸۶ساعت 8:39  توسط امیر   | 

نرم افزاری برای خواندن اطلاعات CD ها و DVD های خراب

CD Recovery Toolbox یک نرم افزار بدرد بخور برای خواندن اطلاعات مربوط به هر نوع دیسک موجود در درایور های کامپیوتر شماست، حتی اگر دیسک مورد نظر شما از کیفیت خوبی برخوردار نباشد و ویندوز نتواند آنرا بشناسد. این نرم افزار علیرغم نام آن تنها محدود به خواندن CD نیست و از دیسک های DVD و HD DVD  و Blu-Ray نیز پشتیبانی می کند.

معمولا دیسک های دارای خش، علامت بر روی سطح داخلی و ... قابل خوانده شدن توسط ویندوز نیستند، اما این بدین معنی نیست که اطلاعات گرانبهای روی آنها برای  همیشه از دست فته اند. CD Recovery Toolbox محتویات دیسک شما را اسکن می کند و فایل های قابل بازیابی در آنرا مشخص می کند و شما می توانید آن فایل ها را روی هارد خود کپی کنید و از آنها استفاده کنید.   

 

منبع: UneasySilence 

 دانلود

+ نوشته شده در  سه شنبه ۶ شهریور۱۳۸۶ساعت 17:14  توسط امیر   | 

سلبرتی ها چند سال بعد

 

+ نوشته شده در  سه شنبه ۶ شهریور۱۳۸۶ساعت 16:28  توسط امیر   | 

نامردا

همش دلمون به مرخصی گرفتن هفته بعد و چسبوندنش به مرخصی ۴ شنبه و ۵ شنبه بود. اما نامردا امضا نکردن. مرخصی هیچ وظیفه ای رو امضا نکردن. خیلی نامردید.

پ.ن: بالاخره این سه چهار ماه که می گذره و ما از دستتون راحت می شیم یا بر عکس. فقط می مونه اون همه خاطره خوب واسه ما و اون چند تا خاطره بد برای شما.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۶ شهریور۱۳۸۶ساعت 14:38  توسط امیر   | 

روش های غیرمعقول مجازات های جهان

1.       سال گذشته دادگاه عالی، راسل تیتر را به خاطر در معرض نمایش گذاشتن خود به یک دختر بچه 10 ساله را به 60 روز زندان محکوم کرد. اما روشن است این مجازات برای اثر مخرب او بر ذهن دخترک 10 ساله کافی نبوده است. بنابراین دادگاه از او خواست برای مدت دو سال با تی شرتی که روی آن عبارت "من یک متجاوز جنسی ثبت شده هستم" کار کند. عکس این تی شرت را می بینید:

2.       مردی یک مامور پلیس را خوک خطاب کرده بود، به حکم دادگاه مجبور که برای مدت طولانی کنار یک خوک واقعی بایستد و نوشته ای در دست بگیرد با این مضمون که "این یک مامور پلیس نیست".

3.       در سال 2004 زنی بنام تیفانی نیکس، در حالیکه از دارو های خواب آور و مسکن استفاده کرد، در حین رانندگی یک بچه مدرسه ای را در اثر تصادف کشت. دادگاه او را به ده بار زندان یک روزه در سالروز مرگ این کودک در سال های مختلف محکوم کرد. 28 سپتامبر 2015 آخرین روز زندان این راننده بی دقت است.

4.       در مینسوتا، نوعی پلاک وجود دارد که به پلاک های ویسکی معروف است و با حرف W شروع می شود. اگر راننده بیش از یکبار به خاطر مست بودن دستگیر شود، یکی از این پلاک ها به او داده می شود تا سایر رانندگان بدانند که با یک راننده متخلف مواجه اند.

 

5.       در سال 2005، زنی به نام میشله مورای، 35 بچه گربه را جدا از مادرانشان در دو پارک اوهایو رها کرد. جنگل بانان وقتی آنها را پیدا کرده بودند، خیلی از آنها عفونت پیدا کرده بودند و در آخر 9 نفر از آنها مردند. به عنوان بخشی از مجازات او به یک شب زندگی در ناحیه بسیار دور در جنگل بدون آب، غذا و حتی هیپ وسیله سرگرم کننده محکوم شد.

6.       قاضی مایکل سیسونتی، در اوهایو، سه نفر را که قصد داشتند زنی را برای س ک س سوسه کنند، مجبور کرد با پوشیدن لباس های به شکل جوجه بیرون دادگاه بایستند و نوشته ای حاوی عبارت "در پنسیلوانیا مزرعه جوجه مرغ (فاحشه خانه ) وجود ندارد" را در دستشان بگیرند. این لباس های زرد به شکل جوجه مرغ اشاره به یک فاحشه خانه بزرگ و قانونی در نوادا دارد. این سه مجرم از شانس بد برای درخواست غیراخلاقی سراغ یک مامور مخفی زن رفته بودند و به او پیشنهاد پول داده بودند.

 

7.       دختر 19 ساله ای به نام دونا شالبی، آگوست 2006  برای خوردن غذا به رستوران محلی رفت و بعد از خوردن غذا برای اینکه صورتحساب را پرداخت نکند از رستوران فرار کرد. بعد از دستگیری، قاضی دادگاه مجازات مناسبی برای او پیدا نکرد و بنابراین او را به آشپزخانه زندان شهر فرستاد تا یکروز را به شستشوی ظروف مجرمان بپردازد. قای دادگاه چندی بعد ادعا کرد که این مجازات را از فیلم های تلویزیونی الهام گرفته که فردی که پول پرداخت غذا ندارد با شستن ظروف بدهی خود را می پردازد.

 

منبع: deputydog

+ نوشته شده در  دوشنبه ۵ شهریور۱۳۸۶ساعت 20:5  توسط امیر   | 

داریم می بینیم، شما چطور؟

یکی از پوستر های تبلیغاتی ایام انتخابات

+ نوشته شده در  دوشنبه ۵ شهریور۱۳۸۶ساعت 16:20  توسط امیر   | 

تغییرات بی خاصیت و بدون اثر بلاگفا

ظاهرا از امروز تغییراتی در بلاگفا ایجاد  شده است. اما این تغییرات آنقدر کم اثر و بی خاصیت است که حتی ارزش نوشتن هم ندارد. تمام این تغییرات منحصر به برداشته فرم ارسال پست به عنوان اولین صفحه بعد از لاگین کردن و اضافه کردن بخشی از منوی سمت راستی به جای آن است.

حتما شما هم موافق هستید این تغییرات تا حدودی غیر حرفه ای را نمی توان افزودن امکانات جدید دانست. امیدوارم علیرضا شیرازی عزیز در ادامه کار بلاگفا خلاقیت بیشتری به خرج دهد و با افزودن امکاناتی که خواسته کاربران است بتواند مشتریانش را حفظ کند. هرچند می دانم کار سختی پیش رو دارد و تا همین جا هم باید قدردان زحماتش باشیم.

+ نوشته شده در  یکشنبه ۴ شهریور۱۳۸۶ساعت 15:53  توسط امیر   | 

مقابله با فایرفاکس به خاطر بستن پنجره های تبلیغاتی

بسیاری از وب سایتی که هر روزه می خوانیم برای درآمد زائی آگهی های مختلف را در صفحات خود قرار می دهند. یکی از آزار دهنده ترین شکل های تبلیغات، تبلیغات PopUp (پنجره هایی که ناخواسته در هنگام لود شدن صفحه باز می شوند) است. مرورگر فایرفاکس دارای پلاگینی به نام Adblock Plus است که در صورت نصب، به PopUp های تبلیغاتی اجازه نمایش را نمی دهد. چنین پلاگینی یک سد بزرگ برای  کسانی است که قصد دارند چنین تبلیغاتی را به خورد کاربرانشان بدهند.

البته درصد بسیار کمی از کاربران فایرفاکس از این پلاگین استفاده می کنند و این یک نکته خوب برای اقتصاد اینترنت است. اما همین درصد کم هم موجب شده تا خیلی بها به فکر مقابله با پلاگین Adblock Plus فایرفاکس باشند.

در تازه ترین تحرکات علیه فایرفاکس، جک لوئیس، نویسنده و طراح وب، قدم های بزرگی برداشته است. او توانسته کاری کند که کاربران فایرفاکس نتوانند به سایت او دسترسی داشته باشند. لذا کاربرانی که قصد دارند با مرورگر فایرفاکس به سایت او وارد شوند، به آدرس Why Firefox is Blocked فرستاده می شوند، که در آن کاملا علت این فرستاده شدن توضیح داده شده است،  و کاربرانی که از اینترنت اگسپلورر استفاده می کنند، می توانند سایت او را درست مشاهده کنند.

جک لوئیس می گوید که او می بایست این پلاگین را متوفق می کرده است، اما چون راهی به ذهنش نمی رسیده اتست مجبور شده کل کاربران فایرفاکس را از مشاده وب سایتش محروم کند. البته این کار باعث شده ترافیک زیادی از کاربان را زا دست بدهد و شاید بزودی این طرح را متوقف  کند. از آنجا که درصد کمی از کابران از پلاگبن Adblock Plus استفاده می کنند، انجام چنین کاری خیلی هم منطقی نیست.

منبع: DownloadSquad

+ نوشته شده در  شنبه ۳ شهریور۱۳۸۶ساعت 18:59  توسط امیر   | 

آغاز صدرنشیی پرسپولیس

برد دو بر صفر جلوی پگاه کافی بود تا صدرنشینی پرسپولیس آغاز شود. این هفته باخت استقلال اون دقیقه ۹۲ خیلی چسبید. پرسپولیس البته به جز دقاقیق میانی نیمه اول خیلی قشنگ بازی نکرد و هنوز هم پرسپولیس دنیزلی به نظرم جذاب تر است. البته مهم نتیجه است.

استقبال از نظر سنجی وبلاگی کوچه هم در مورد قهرمان لیگ برتر امسال خیلی به نظرم خوب بوده. ظاهرا اکثریت هم موافق این مسوله هستند که امسال پرسپولیس طلسم ۶ ساله رو می شکونه و قهرمان  خواهد شد.

+ نوشته شده در  شنبه ۳ شهریور۱۳۸۶ساعت 8:20  توسط امیر   | 

سایت های مجانی برای آپلود فایل های حجیم

 این روز رقابت شدیدی بین سایت ها برای ارائه امکان آپلود فایل های حجیم آغاز شده است. در این پست ۴ تا از این سایت ها که امکان آپلود فایل های بزرگ به کاربران را به صورت رایگان می دهند، معرفی می کنم:

1.      DriveWay

امکان آپلود فایل های تا 500 مگا بایت را به شما می دهد.

2.      Transfer Big Files

احتمالا سرآمد بقیه رقبا است و می توانید فایل تا 2 گیگا بایتی را آپلود کنید.

3.      YouSwap

محدودیت آپلود 1 گیگا بایت است.

4.      SendSpace

در رده آخر فهرست قرار دارد با 300 مگا بایت.

 

 

منبع: DownloadSquad

 

+ نوشته شده در  جمعه ۲ شهریور۱۳۸۶ساعت 13:12  توسط امیر   | 

یک تجربه جالب: سیاه و سفید کردن لوگوی گوگل

به صفحه اصلی گوگل بروید، در کادر جستجو عبارت "make google logo black and white" را بنویسید و روی دکمه “I’m feeling lucky” کلیک کنید. نتیجه لوگوی سیه و سفید شده گوگل است.

منبع: ‌BlogoScoped

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱ شهریور۱۳۸۶ساعت 16:58  توسط امیر   | 

طرح امنیت اجتماعی و دیش های ماهواره

قرار نبود کاری به زندگی خصوصی مردم داشته باشند. قرار نبود چند سانت بالا پایین مانتو ها تبدیل به معضل و مشکل بشود. قرار نبود دیش های ماهواه زیر پای ماموران سرمست از قدرت خرد شود.

اما خرشان از پل گذشته بود و همه آنها که قرار نبود بشود، شد. آن هم در روزگاری که خودشان پرس تی وی، راه اندازی می کنند و لابد از مردم جهان انتظار دارند با دیش های ماهواره شان شبکه آنها را بگیرند، اما در کشور خودشان دیش های ماهواره مثل یک تکه آهن پاره زیر پوتین کلاه کج ها خرد می شود، اسمش هم می شود امنیت اجتماعی.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱ شهریور۱۳۸۶ساعت 13:15  توسط امیر   |